Zabiegu trychologiczne stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie, głównie ze względu na ich szybkie i efektywne działanie pobudzające oraz wzmacniające mieszki włosowe. Karboksyterapia skóry głowy to zabieg, który wykorzystuje się przede wszystkim podczas prowadzenia pacjentów cierpiących na łysienie o różnym podłożu. Karboksyterapia posiada wiele zalet, choć nie jest to zabieg przeznaczony dla każdego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu oraz wskazaniach i przeciwwskazaniach do jego wykonania, zapoznaj się z poniższym artykułem!

 

Karboksyterapia skóry głowy – przebieg zabiegu

Do zabiegu karboksyterapii wykorzystuje się specjalną aparaturę, która odpowiada za podskórną aplikacje dwutlenku węgla w obrębie miejsca zabiegowego. CO2 podawane jest podskórnie za pomocą sterylnej, cienkiej igły, a ilość gazu jest kontrolowana za pomocą aparatury. Karboksyterapia w Krakowie to zabieg bezbolesny, choć ze względu na ewentualne odczucie dyskomfortu podczas zabiegu, możliwe jest znieczulenie miejsca zabiegowego za pomocą specjalnych preparatów w formie maści. Na skutek iniekcji na powierzchni skóry głowy tworzą się delikatne uwypuklenia, a także zaczerwienienie, jednak objawy te znikają po trzydziestu minutach od zakończenia zabiegu. Karboksyterapia skóry głowy wykonywana w Krakowskim Centrum Zdrowego Włosa jest zabiegiem niezwykle bezpiecznym, dzięki czemu klient od razu po zakończonym zabiegu może wrócić do codziennych obowiązków.

 

Karboksyterapia skóry głowy – efekty zabiegu

Dzięki wykorzystaniu podczas zabiegu dwutlenku węgla, który charakteryzuje się działaniem dotleniającym oraz antyoksydacyjnym, karboksyterapia Kraków jest zabiegiem niezwykle skutecznym i efektywnym. Na skutek dotlenienia komórek w obszarze miejsca zabiegowego dochodzi do powstania nowych naczyń krwionośnych, a co za tym idzie poprawy ukrwienia, na skutek czego tkanki są odżywione i gotowe do dalszego rozmnażania. Efekty w postaci zagęszczenia włosów skóry głowy oraz wzmocnienia ich na całej długości, widoczne są po wykonaniu serii od siedmiu do dziesięciu zabiegów, choć w niektórych przypadkach pierwsze oznaki działania karboksyterapii możemy dostrzec już po zaledwie trzech zabiegach.

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii skóry głowy

Do głównych wskazań zaliczyć możemy przede wszystkim łysienie o różnym podłożu, w tym również łysienie androgenowe. Dodatkowo, karboksyterapia w Krakowie to również zabieg, który umożliwia poprawę ogólnej kondycji włosów oraz skóry głowy. Zanim jednak skorzystamy z zabiegu, trycholog przeprowadzi z nami wywiad, dzięki któremu wykluczy wszelkie przeciwwskazania takie jak:

  • Niewydolność serca, nerek lub płuc,
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • Cukrzyca,
  • Nowotwór,
  • Epilepsja,
  • Ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • Zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w obrębie miejsca zabiegowego.