Dla rozwoju kariery często bardzo ważne jest umiejętne przedstawienie swoich umiejętności potencjalnym pracodawcom – jeszcze zanim zostaniemy zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną. Jak tego dokonać? Poprzez założenie własnej strony www. Czego do tego potrzebujemy?

Do założenia własnej strony www z informacją na temat naszych umiejętności, z przykładami naszych prac, potrzebujemy jedynie dobrej i taniej domeny, dobrego i taniego hostingu www i dobrego i darmowego szablonu strony. I tyle wystarczy, aby zaprezentować się w internecie.

Dobra i tania domena

Dobra domena oznacza domenę z łatwą do zapamiętania nazwą (np. jankowalski) i popularnym rozszerzeniem, np. (pl, com). Generalnie, ceny domen są aktualnie stosunkowo tanie lub wręcz darmowe w pierwszym roku użytkowania, dlatego można nawet spróbować zamówić sobie dwie lub trzy domeny jeżeli nie jesteśmy w stanie od razu zdecydować, która będzie najlepsza.

Dobry i tani hosting www

Dobry hosting www jest ważny, aby nasza strona się wyświetlała prawidłowo. Ważne jest też, aby nie pojawiały się na stronie reklamy różnych firm (jak dzieje się na hostingach darmowych, typu WordPress), dlatego warto wybrać hosting płatny. Ceny hostingów są różne, ale są one przystępne. Warto sprawdzić czy dany hosting daje nam możliwość założenia tych kilku stron, jeżeli zdecydujemy się wcześniej właśnie na kilka stron.

Dobry i darmowy projekt strony

Jak już będziemy mieli domenę oraz zarezerwowane miejsce na serwerze, potrzebujemy już tylko projektu strony. Tym razem spokojnie można wybrać jakiś darmowy system do zarządzania treścią (np. WordPress) i darmowy szablon zgodny z wybranym systemem.

Kiedy będziemy mieli już wybrany system zarządzania treścią i zainstalujemy go na naszym hostingu i naszej domenie, oraz kiedy wybierzemy odpowiedni szablon strony, możemy opublikować podstawowe informacje o tym kim jesteśmy, jakiej pracy szukamy oraz jakie mamy umiejętności (np. poprzez portfolio).

Powodzenia!