Rozwój kariery wymaga od nas przez wiele czasu pełnego zaangażowania w wykonywane obowiązki. Są jednak takie chwile kiedy dla dobra kariery powinniśmy też odpocząć.

Ktokolwiek trenował jakiś sport wie na pewno, że czas przeznaczony na regeneracje jest równie ważny jak czas przeznaczony na trening. W rozwoju kariery sytuacja jest podobna. Jest czas na pracę i czas na odpoczynek. Podobnie jak w sporcie – w pracy zawodowej ważny jest zarówno codzienny odpoczynek „potreningowy” jak i dłuższy okres regeneracji (dwa – trzy tygodnie) pomiędzy kolejnymi sezonami sportowymi / pracowymi.

Lato i okres wakacyjny to dobry moment na to, aby skorzystać z dłuższej regeneracji dla dobra naszej kariery. Pamiętajmy, żeby ten nasz wypoczynek trwał ponad tydzień, gdyż (jak twierdzą eksperci) odpoczynek krótszy nie będzie w stanie w pełni nas zregenerować.

Dobrze jest zadbać przed wakacyjną przerwą, aby wszelkie najpilniejsze sprawy zostały doprowadzone do punktu, w którym nie będziemy się musieli podczas urlopu ani nimi zajmować, ani przejmować.

Przyjemnego wakacyjnego odpoczynku.