Różne miejsca pracy mają różne wymagania co do ubioru pracowników w przestrzeni służbowej – zbiór takich zasad nazywa się dress code.

Czasami jest on oczywisty, tak jak na przykład w urzędzie czy kancelarii prawniczej, czasami spisany w jakimś firmowym dokumencie. Zdarza się również, że istnieją jakieś niespisane zasady, których efekty można zauważyć przebywając w jakimś miejscu lub też że pracodawcy nie mają w tym zakresie żadnych wymagań czy obostrzeń. Niezależnie jednak od tego, jaki jest Twój zawód, wygląd w pracy jest niezwykle ważny. Dobrze jest mieć odpowiednio wyposażoną garderobę, aby z łatwością było nam codziennie rano wybierać ubranie do pracy. Niewątpliwie takim elementem kobiecej szafy będą żakiety damskie. Dlaczego warto się na nie zdecydować, nawet, jeśli nasz pracodawca nie wymaga formalnego ubioru? Jak je nosić, aby zawsze prezentować się modnie, stylowo i kobieco?

Żakiety damskie to idealne ubranie do pracy!

Nawet, jeśli Twój pracodawca nie wymaga od Ciebie oficjalnego i eleganckiego ubrania, wygląd w pracy stanowi ważną część Twoich służbowych obowiązków. To on będzie stanowił Twoją prezencję, która niewątpliwie wpłynie na Twoje samopoczucie i relacje z innymi pracownikami. Jeśli zdecydujesz się na żakiety damskie, będziesz się czuła się bardziej pewna siebie – dodają one bowiem wtedy pewnej rangi całej sytuacji. Zdecydowanie mogą wpłynąć również na poziom organizacji Twoich służbowych zadań, a także na kreatywność i skupienie w czasie ich wykonywania.

Badania psychologiczne dowodzą bowiem, że jeśli wykonujemy ważne dla nas czynności w swobodnym, nieformalnym i luźnym ubraniu, nie podchodzimy do nich aż tak na serio, jesteśmy wtedy mniej skoncentrowani i ogólnie bardziej zrelaksowani – co samo w sobie nie jest złe, jednak w miejscu pracy nie przyniesie nam realizacji naszych priorytetów. Z kolei jeśli te same czynności będziemy wykonywali w bardziej formalnym ubraniu, nawet w zwykłych jeansach i stylowej bluzce, a do tego zdecydujemy się dobrać żakiety damskie, będziemy bardziej skupieni, wydajni i efektywni w swojej pracy. Tak, jakby trochę bardziej formalne i eleganckie ubranie „trzymało nas w ryzach”.

Poznaj nową kolekcję żakietów: https://www.niren.pl/pl/c/Zakiety-damskie/74

Żakiety damskie – jak stworzyć z nimi wygląd w pracy?

Jeżeli preferujesz bardziej formalne i eleganckie ubrania lub też obowiązuje u Ciebie w pracy taki rodzaj dress codu, wykorzystanie korzyści, jakie przynoszą żakiety damskie, nie będzie trudne. Wystarczy połączyć je z szykownymi spodniami materiałowymi lub spódnicą. Do tego można dobrać w zasadzie dowolną bluzkę i stylowe ubranie do pracy gotowe. Jeśli natomiast wolisz bardziej swobodne i casualowe zestawienia, możesz połączyć żakiety damskie z jeansami lub zwykłymi spodniami, a nawet spódnicą. Aby stworzyć odpowiedni wygląd w pracy, wystarczy dodać dowolną bluzę casualową lub nieco bardziej elegancką. Jak więc sama widzisz, żakiety damskie są naprawdę uniwersalną częścią kobiecej garderoby, która może być wykorzystywana na bardzo wiele sposobów, w zależności od tego, jaka jest okazja.