Rynek biurowy w Polsce w każdym rokiem się rozwija. Jak przystało na stolicę i największe miasto w kraju , Warszawa pozostaje liderem na rynku wynajmu biur. Jednak drugie miejsce i tytuł lidera regionalnego w Polsce na rynku biurowym przypada Krakowowi.

Przeanalizujmy liczby opisujące krakowski rynek biurowy. Przyjrzyjmy się co wpływa na to, że lokale biurowe do wynajęcia w Krakowie są tak atrakcyjne nie tylko dla firm z Polski, ale również dla najemców z całego świata.

Kraków – lider regionalnego rynku biurowego w Polsce – liczby

Krakowski rynek biurowy jest dziś niepodważalnym liderem na rynku regionalnym. Głównym odbiorcą na krakowskim rynku biurowym jest sektor usług dla biznesu. Warto wspomnieć, że Kraków jest największym w Polsce ośrodkiem dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. To właśnie w stolicy Małopolski pracuje najwięcej osób w Polsce w tymże sektorze. Znajduje się tu około 234 centrów obsługi biznesu, w których pracuje około 80 tys. ludzi. Tylko w przeciągu ostatnich 4 lat, jak wskazują dane ABSL, w dawnej stolicy Polski, w outsourcingu znalazło zatrudnienie ponad 26 tys. pracowników.

Jednak sektor usług zewnętrznych dla biznesu to tylko część spośród firm wynajmujących przestrzeń biurową w Krakowie. Całkowita przestrzeń biurowa w stolicy Małopolski wynosi ponad 1,5 mln m2. W całej Polsce tylko obecna stolica Polski przewyższa tę dawną pod tym względem, co czyni Kraków regionalnym liderem na rynku biurowym, zostawiając w tyle Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Łódź, Konurbację Śląską, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin i inne ośrodki miejskie w Polsce.

Lokale biurowe do wynajęcia – co wpływa na atrakcyjność Krakowa?

Kraków należy do największych i najbardziej zaludnionych miast i aglomeracji w naszym kraju. W granicach administracyjnych jest to niemal 800 tys. mieszkańców, a ludność całej aglomeracji to około 1,5 mln osób. Kraków, jest jednym z najważniejszych w naszym kraju centrów turystycznych – obfituje w zabytki i pamiątki historii; kulturalnych z licznym wydarzeniami i uniwersyteckich z wieloma uczelniami, który swoim zasięgiem znacznie wykracza poza granice Polski. To wszystko przekłada się na młodą, dobrze wykształconą kadrę pracowników zamieszkującą miasto i jego okolice.

Lokale biurowe do wynajęcia w Krakowie – historyczne centrum

Spośród przestrzeni biurowej dostępnej w stolicy Małopolski można wybierać rozmaite lokalizacje, jednak do najbardziej interesujących miejsc należy bez wątpienia ścisłe centrum tego ogromnego, wielowiekowego miasta. Za atrakcyjnością takiej lokalizacji przemawiają takie czynniki jak m.in. bliskość zabytków i obiektów kulturalnych – unikalnej atmosfery zabytkowego Krakowa, szeroki wachlarz usług wszelkiego rodzaju oraz dostępność komunikacyjna z wszystkimi dzielnicami miasta oraz najdalszymi zakątkami aglomeracji Krakowa.

Lokale do wynajęcia w Krakowie, w samym centrum miasta oferuje firma Herbewo w następujących lokalizacjach:

  • Biurowiec Regent Office – lokale biurowe w najwyższym standardzie przy ulicy Prądnickiej  20A w sąsiedztwie Fortu Kleparz i Parku Kleparskiego;
  • Centrum Biurowe Herbewo – lokale biurowe w wysokim standardzie przy ulicy Prądnickiej 4, Alei Słowackiego 64 i 66 i ulicy Lubelskiej 29, przy Nowy Kleparzu;
  • Kamienice przy ulicach Karmelickiej i Basztowej – zabytkowe, klimatyczne kamienice po generalnym remoncie, które przeszły adaptacje pod biura, w samym sercu Krakowa.

Więcej lokali do wynajęcia: https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/