Niełatwo jest zorganizować szkolenie lub też konferencje dla całej firmy, nawet jeśli niekoniecznie liczy sobie ona setkę pracowników. Jest jednak bardzo wiele szczegółów, o których trzeba pamiętać i które trzeba wziąć pod uwagę podczas procesu planowania. Jednakże, jednym z najważniejszych punktów jest dobór odpowiedniego miejsca, w którym taka konferencja będzie miała miejsce. Bowiem niezależnie od naszych starań, całe spotkanie będzie w dużej mierze postrzegane przez pryzmat obiektu na terenie którego się odbędzie.

Dlatego też osoby, które mają za zadanie zorganizować konferencję bardzo często szukają takich hoteli, które posiadają przygotowaną, opracowaną i sprawdzoną w praktyce ofertę organizacji takiego wydarzenia o charakterze biznesowym lub naukowym. Dobry hotel konferencyjny będzie mógł nas wspomóc na każdym etapie organizacji eventu, a także w momencie, kiedy już ten będzie się odbywał. Planując taką konferencję w południowo- wschodnim regionie Polski warto wziąć pod uwagę obiekt o nazwie Grand Chotowa. To duży hotel, który pomieści wielu gości i będzie odpowiedni do celów biznesowych. Obiekt znajduje się w malowniczym otoczeniu przyrody.

 

Wykłady, ale i integracja

 

Podczas konferencji oczywistą rzeczą jest, że uczestnicy będą brali udział w wykładach, prelekcjach i spotkaniach. Decydując się więc na organizację wydarzenia w danym miejscu trzeba koniecznie sprawdzić, jaką salą konferencyjną dysponuje obiekt, aby była ona dostatecznie duża, ale i dobrze wyposażona.

Chodzi zarówno o komfortowe miejsca do siedzenia, odpowiednią wielkość sali, zainstalowaną klimatyzację, a także dostęp do sprzętu audio- wizualnego lub też komputerów. Wszystko to jest istotne, gdyż podczas konferencji zazwyczaj w takiej salce spędza się wiele długich godzin i to przez kilka dni. Jednakże, podczas konferencji wyjazdowych równie istotne jest to, czy w hotelu będzie można zorganizować spotkanie integracyjne, ognisko lub też jakąkolwiek inną formę rozrywki po wykładach, która pozwoli na nawiązywanie nowych znajomości i pogłębianie więzi. Ten społeczny aspekt takiego wydarzenia jest tak naprawdę równie ważny co sam poziom merytoryczny zaplanowanych zajęć. Oczywiście, obiekt powinien też być utrzymany w odpowiednim standardzie, gdyż będzie wizytówką wydarzenia. Jeśli jest bardzo oddalony od siedziby firmy- najlepiej zorganizować do niego specjalny dojazd, co ułatwi uczestnikom dotarcie na miejsce. Z pewnością wszystkie te ułatwienia pomogą zwiększyć frekwencje na evencie.