Osoby, które każdego dnia spędzają długie godziny w pozycji siedzącej wykonując pracę biurową bardzo często borykają się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi. Taki siedzący tryb życia ma bowiem swoje konsekwencje. Najczęściej odczuwają problem ze sztywniejącym karkiem oraz plecami, skarżą się na bóle kręgosłupa czy drętwienie nadgarstków. W miejscu pracy nie zawsze też możliwe jest, aby zawsze warunki pracy zapewniały odpowiednio ergonomiczne ułożenie ciała. Tym samym wzrasta też ryzyko pojawienia się przewlekłych schorzeń kręgosłupa. Jak sobie z tym radzić? Bardzo skuteczną terapią są masaże oferowane przez cieszące się świetnymi opiniami ośrodki fizjoterapii, takie jak chociażby ICLB. W ofercie tego ośrodka fizjoterapeutycznego można znaleźć również masaż biurowy: https://iclb.pl/zabiegi/masaz-biurowy/– szczególna jego odmiana, która może być wykonywana w miejscu pracy pacjenta. Masaż w biurze pozwala zaoszczędzić czas i niesie ukojenie podczas przerwy w pracy. Pozwala się zrelaksować i zapomnieć o stresie.

Na czym polega ta nowoczesna forma masażu?

Masaż może zostać zorganizowany o konkretnej godzinie, wtedy, kiedy akurat pacjent planuje swoją przerwę w pracy. Nie ma konieczności zakładania specjalnego ubrania, gdyż masaż standardowo jest wykonywany przez to ubranie, które pacjent ma na sobie. Do masażu wykorzystywane są specjalne krzesła. Całościowy czas trwania takiego zabiegu zawiera się w około 15-20 minutach. Masaż powinien być skoncentrowany na posiadanych przez pacjenta dolegliwościach. Dlatego też przed jego rozpoczęciem najlepiej od razu poinformować masażystę o tym, w jakich partiach pleców odczuwamy największą bolesność. Dzięki prawidłowo wykonanemu masażowi, nawet tak krótki czas jego trwania może dać fenomenalne efekty. Stosowane techniki są tak optymalizowane, aby najmocniej skupić się na tych obszarach ciała, które są najbardziej przeciążone.

Chwila wytchnienia, która jest na wagę złota

Taki masaż może przynieść nam ogromną ulgę. Być może także z tego względu idealnie pasuje do korporacyjnego stylu życia, w którym pracownicy biurowi są zabiegani i nie zawsze mają czas na to, aby o siebie zadbać. Usługa ta oraz jej charakter pokazują, że czasem naprawdę nie trzeba wiele, aby móc poczuć się lepiej i pozbyć się bólu głowy, uczucia sztywności w karku, bólu pleców czy też karku czy odrętwienia kończyn. Taki krótki wypoczynek pozwala naładować akumulatory na całą resztę dnia, dodaje energii i sprawia, że nasze samopoczucie może być znacznie lepsze.