Siłą napędową każdej firmy są jej pracownicy. To właściciel i osoby na odpowiedzialnych stanowiskach poprzez podejmowanie dobrze przemyślanych i zaplanowanych decyzji kształtują kierunek jej rozwoju, jednak to wszyscy pracownicy poprzez swój codzienny wysiłek wprawiają całą maszynę w ruch. Warto więc zapewnić im jak najbardziej odpowiednie warunki w miejscu pracy, aby pomóc im w podtrzymaniu kreatywności i zaangażowania, a także stworzyć przyjazną atmosferę. Dobrze jest więc znać kilka podstawowych zasad co do planowania i urządzania przestrzeni biurowej dla swojej firmy, Jakie więc powinny być udogodnienia w biurze?

Kilka słów o lokalizacji biura…

Lokalizacja miejsca pracy nie wpisuje się może w zakres, jaki obejmują udogodnienia w biurze, jest jednak niezwykle ważna. Jeśli więc dopiero szukasz idealnego miejsca dla siedziby swojej firmy, warto dobrze przemyśleć obszar miasta, na jaki się zdecydujesz. Samo centrum na pierwszy rzut oka może wydawać się najlepszą lokalizacją dla przestrzeni biurowej, jednak wielu przedsiębiorców jednogłośnie uważa, że nie jest to prawda. Po pierwsze jest zawsze głośno, może być problem z miejscami parkingowymi, a ceny wynajmu są często z przysłowiowego kosmosu. Same peryferia miasta również nie wpisują się w udogodnienia dla pracowników, ponieważ linii komunikacji miejskiej jest tam mało i przeważnie jeżdżą bardzo rzadko. Dodatkowo obrzeża miasta nie nadają firmie zbytniego prestiżu, co może być dotkliwie odbierane przez współpracowników i partnerów biznesowych.

Najlepszym rozwiązaniem będzie więc lokalizacja położona w sąsiednich dzielnicach do centrum. Zapewni to należytą ciszę i spokój, bliskość komunikacji miejskiej, bezproblemowy dostęp do miejsc parkingowych, okoliczne sklepy i markety, a także niższe comiesięczne koszty wynajmu. Będą to bardzo wartościowe udogodnienia dla pracowników, a także klientów Twojej firmy.

Jeśli jednak masz już wybraną powierzchnię biurową dla swojej firmy, możesz się zastanowić, co jeszcze można zrobić, aby poprawić komfort pracy w danym miejscu. Mogą to być dodatkowe miejsca parkingowe, zielony ogródek na dachu albo niewielki remont biura.

Najważniejsze udogodnienia w biurze dla pracowników

Odpowiednie warunki pracy zwiększają motywację i kreatywność, przekładając się na osiągane przez pracowników wyniki. Najważniejsze udogodnienia dla pracowników będą więc dotyczyły biurka i przestrzeni wokół niego. Warto zadbać o to, aby każdy z nich mógł wykonywać swoje zadania w ciszy i spokoju, jednak dostęp do innych ludzi nie powinien być utrudniony, tak jak ma to miejsce w tak zwanych boxach. Najlepsza będzie więc otwarta przestrzeń biurowa z wyraźnie wydzielonymi miejscami do pracy. Biurka można odgrodzić tablicami korkowymi czy regałami z branżowymi książkami. Dobrze jest również pomyśleć o kwiatach, które wyraźnie poprawiają koncentrację i atmosferę. Takie udogodnienia dla pracowników stworzą wyjątkowe i pozytywne miejsce pracy. Innymi ciekawymi udogodnieniami są m.in. https://www.herbewo.krakow.pl/udogodnienia/