Biuro jest wizytówką firmy. Tym większe ma to znaczenie im więcej klientów i partnerów biznesowych firma zaprasza do swojej siedziby. Dlatego też wielu przedsiębiorców naprawdę poważnie podchodzi do kwestii zaprojektowania i urządzenia tej przestrzeni. Z jednej strony dobrze, aby było modnie i nowocześnie, z drugiej powinno to być miejsce komfortowe do pracy dla zatrudnianych przez nas osób. Takie inteligentne biuro musi więc pełnić wiele funkcji jednocześnie- dlatego dobrze jest przemyśleć zastosowanie w nim najnowocześniejszych rozwiązań i patentów, takich jak chociażby inteligentne folie.

Odpowiednie wydzielenie każdej ze stref

Biuro zaprojektowane w myśl zasady smart office powinno posiadać otwartą przestrzeń, ale też najlepiej, aby w razie konieczności można było ją wydzielać i zapewnić sobie i innym, odwiedzającym nam osobom pewną prywatność podczas spotkań, konferencji czy szkoleń. Dlatego też jeśli w myśl nowoczesnego wzornictwa postawimy na sporą ilość przeszkleń- możemy je dodatkowo wyposażyć w specjalną warstwę inteligentnej folii. Dzięki temu patentowi będziemy mogli w odpowiedni sposób modyfikować transparentność takich szyb. W momencie, kiedy folie są włączone- są całkowicie przezroczyste. W takim ustawieniu możemy korzystać z wszystkich zalet, jakie niesie ze sobą przezroczyste szkło- pięknie przepuszcza ono światło, dodaje wnętrzom przestronności, jest materiałem lekkim, minimalistycznym, pięknym i nowoczesnym.

Jeśli jednak będziemy organizować na naszej sali konferencyjnej jakieś spotkanie- dezaktywacja napięcia, jakie dopływa do folii sprawi, że całkowicie zmieni ona szklaną taflę w tę o kolorze mlecznym, całkowicie kryjącym. Ustawieniami folii można więc dowolnie sterować, a więc zapewnić sobie prywatność w ramach danej przestrzeni zawsze, kiedy akurat tego potrzebujemy.

Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń

Taką ochronę może nam z kolei zapewnić folia, która chroni przed przenikaniem promieni UV. Instaluje się ją na oknach po to, aby automatycznie mogła ona się przyciemniać wtedy, kiedy natężenie światła jest zbyt duże. Oznacza to definitywny koniec z irytującymi promieniami słońca, które nas rozpraszają padając na monitor i komputer. To także pewna oszczędność w kwestii poziomu intensywności użytkowania klimatyzacji, a także alternatywa dla instalacji rolet oraz plis. Folia doskonale sprawdza się w praktyce, a dodatkowo, nie wymaga ona żadnego dodatkowego okablowania ani podłączenia do sieci elektrycznej. Przez to jest naprawdę łatwa w montażu.

Dowiedz się więcej o inteligentnym biurze. Sprawdź https://sonte-poland.pl/blog/smart-office/