Szukasz części do silników w swoich maszynach? Interesuje Cię tuleja cylindryczna wykonana z najwyższej klasy materiałów? Świetnie trafiłeś! U nas znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba.

Czym jest tuleja cylindryczna?

 To część, którą zalicza się do składu kadłuba silnika spalinowego, w którym tłok wprowadzany jest w ruch. Dzięki ich zastosowaniu tłok nie pracuje z blokiem silnika, co w przypadku napraw wiąże się z mniejszymi kosztami. Tuleja cylindryczna tworzona jest z dużą precyzją i dokładnością, ponieważ musi spełniać międzynarodowe normy. Przez to też podczas jej wykonywania przykłada się uwagę do każdego szczegółu. Wysoka jakość materiałów, z jakich została wykonana, gwarantuje ogromną trwałość oraz odporność, a także wytrzymałość tulei. Jako firma oferujemy stworzenie tulei na zamówienie.

Różne rodzaje tulei cylindrycznych

Wyróżniamy tuleje cylindryczne z wymiennym pierścieniem ogniowym. Wykorzystuje się je w silnikach spalinowych, które pracują z dużymi obciążeniami. Pierścień uszczelnia się głowicą cylindrów. Dodatkowo mieści się on w górnej części tulei. Siła dociskająca odpowiada za zamocowanie i ustawienie go w odpowiedniej pozycji. W silnikach spalinowych możemy spotkać tuleje cylindryczne odlane w kadłubie, suche oraz mokre. Pierwsze z nich wykonuje się z takiego samego materiału jak kadłub. Tuleje suche, których materiał jest innych niż ten, z którego odlano kadłub, są wciskane w cylinder i nie mogą stykać się bezpośrednio z cieczą, która odpowiada za chłodzenie silnika. Tuleje mokre wciskane w cylinder charakteryzują się tym, że ich zewnętrzna część wierzchnia ma kontakt z cieczą chłodzącą. Tulei tych nie poddaje się obróbce po osadzeniu w kadłubie. Ponadto nie można ich używać w silnikach dolnozaworowych, ponieważ nie mają całkowitego styku między głowicą a obwodem tulei, nie ma odpowiedniej szczelności.

Zapobieganie drganiu tulei

Tuleja cylindryczna musi być dodatkowo odporna na drgania. Dlatego też powstaje ona w taki sposób, aby równomierność pracy była jak najwyższa. Prowadzi się liczne badania i poprawia parametry, by dojść do jak najlepszej jakości tulei. Sprawdza się ich działanie zarówno w silnikach, jak i poza nimi. Ma to za zadanie odpowiednio zoptymalizować tłok. Dzięki dużej równomierności możemy być pewni, że nasza maszyna będzie pracować bezpiecznie.

Tuleja cylindryczna to bardzo ważna część silnika, która musi posiadać odpowiednie parametry. U nas zamówisz taką, jakiej potrzebujesz. Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, dlatego posiadamy towar najwyższej jakości.