Formalne założenie działalności gospodarczej

Pierwszym krokiem w zakładaniu firmy, jest oczywiście pomysł na działalność. Gdy mamy już pomysł należy stworzyć biznesplan. Biznesplan jest potrzebny firmie z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, żeby przekonać się czy firma ma szanse osiągnąć sukces, po drugie jest on niezbędny w razie jeśli firma planuje starać się o pożyczkę na rozpoczęcie działalności. Gdy te warunki są już spełnione kolejnym etapem jest rejestracja działalności gospodarczej. W zależności od wybranej formy prawnej będzie ona dokonywana albo w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, albo w Krajowym Rejestrze Sądowym. W zależności od wybranej formy prawnej konieczne będzie także dostarczenie innych – właściwych dokumentów. Na tym etapie należy także wybrać formę rozliczenia w Urzędem Skarbowym oraz założyć firmowe konto bankowe.

 

Wynajem biura

Rejestrując firmę należy także podać adres siedziby. Wynajmując biuro dobrze jest pomyśleć o kilku istotnych elementach. Po pierwsze lokalizacji – do biura powinno być łatwo dojechać, powinno być ono także zlokalizowane tak, aby jego miejsce ułatwiało prowadzenie działalności. Wynajmując biuro dobrze będzie myśleć perspektywicznie: nawet jeśli aktualnie nie zatrudniamy nikogo lub zatrudniamy kilka osób, to jeśli firma będzie się rozwijać wkrótce będziemy potrzebować więcej pracowników, dobrze jest to przewidzieć i wynająć odpowiedniej wielkości biuro. Lokale komercyjne w dobrych lokalizacjach to między innymi – biura do wynajęcia w Krakowie dla firm.

 

Odpowiednia reklama

Reklama jest dźwignią handlu. Jeśli Twoi potencjalni klienci nie dowiedzą się, że powstała nowa firma, nie będą wiedzieli, że mogą skorzystać z jej oferty. Reklama jest potrzebna każdemu biznesowi, ale każda firma powinna dostosować jej formę do profilu swojej działalności oraz do odpowiedniej grupy odbiorców, którzy mogą stać się potencjalnymi klientami firmy. Dobrze dobrana reklama to kolejny krok do odniesienia sukcesu w biznesie.