Do odniesienia sukcesu w karierze nie wystarczy być dobrym w tym co się robi, trzeba jeszcze znać ludzi, którym przyda się to co potrafimy, którzy zechcą nas zatrudnić. Jak najlepiej szukać kontaktów? Sposobów jest kilka. Jednym ze sposobów jest korzystanie z platform typu LinkedIn czy GoldenLine.

networking

Platformy takie jak LinkedIn czy GoldenLine stworzone zostały specjalnie po to, aby łączyć pracodawców z pracownikami, zleceniodawców ze zleceniobiorcami, pracodawców z pracodawcami, etc. w taki sposób, aby jedni i drudzy mogli się zapoznać, wymienić informacjami i ewentualnie także nawiązać współpracę biznesową.

Warto więc zapisać się na te platformy i zamieścić tam informacje o swoich doświadczeniach. Aby rozwijać swoją bazę znajomości, warto udzielać się w grupach dyskusyjnych w obrębie tego typu platform i w ten sposobów zyskiwać nowych znajomych, którzy potencjalnie znają kogoś, kto mógłby nas potrzebować i mogą nas z taką osobą skojarzyć.

Zaletą takich platform jest też to, że informację o nas mogą znaleźć pracownicy działów HR z bardzo odległych zakątków kraju czy świata. Posiadanie dużej (ale nie zbyt dużej grupy znajomych) może być dodatkowym atutem oprócz wypisanych przez nas doświadczeń i umiejętności. Posiadanie odpowiedniej liczby znajomych wskazuje na to, że potrafimy współpracować, że ludzie chcą się z nami znać. Zbyt dużo i zbyt mało znajomych może wzbudzać wątpliwości potencjalnych pracodawców.

Oczywiście, LinkedIn i GodlenLine to nie jedyne platformy społecznościowe dzięki którym możemy znaleźć pracodawcę i pomóc naszej karierze, dlatego też, jeżeli wiemy, że w naszej branży ludzie korzystają głównie z innej platformy, tam możemy skierować swoje pierwsze kroki w celu nawiązywania kontaktów.