Jak pokazują statystyki w Polsce najwięcej szyje się odzieży roboczej oraz korporacyjnej. W naszym kraju powstaje ogromna liczna uniformów, fartuchów ochronnych czy ubrań dla pracowników ochrony. Jednak to nie jedyna dział branży odzieżowej, który w naszym kraju całkiem dobrze sobie radzi.

Moda męska

W Polsce szyje się męskie koszule, spodnie i marynarki. Wśród najbardziej znanych producentów należy wymienić Vistula Group. Kraków jest siedzibą tego polskiego producenta, który przygotowuje męską modę z materiałów własnych i powierzonych. Do grupy należą trzy duże, znane polskie firmy: Vistula, Wólczanka oraz W. Kruk. Jest to jedna z największych polskich firm tego typu. Dobrej jakości, znane męskie garnitury powstają także w firmie Ewtex. W fabrykach tej firmy powstają przede wszystkim garnitury. Lublin, Gdynia, Rzeszów, Poznań, Białystok, Wrocław i wiele innych salonów rozsianych po całej Polsce posiada ta marka. Produkty firmy klienci mogą także poznać za pośrednictwem strony – garnitury marki Ewtex w Lublinie. W asortymencie tego przedsiębiorstwa znajdują się już wspomniane garnitury, marynarki, spodnie, płaszcze, koszule, swetry oraz inne męskie akcesoria. Do salonów Ewtex powinny zajrzeć także mamy szukające garniturów komunijnych.

Na zlecenie wielkich koncernów

Mało osób o tym wie, ale w Polsce szyje się także ubrania dla wielkich światowych marek odzieżowych. To w naszym kraju powstają ubrania z metkami takich firm jak Ermenegildo Zegna, Burberry, Lacoste, Hugo Boss. Na metkach tych firm znajdziemy ogólną informację, że zostały one wyprodukowane w Unii Europejskiej, de facto zaś powstają w Polsce. Wiele szwalni produkujących dla znanych marek znajduje się między innymi w Łodzi. Wieszczony od lat upadek przemysłu lekkiego w tym mieście okazał się przepowiednią nietrafioną. Choć rzeczywiście upadło kilka znanych łódzkich firm, to jednak okazuje się, że aktualnie tendencję w produkcji odzieży w tym mieście pokazują wzrosty. W Łodzi mieszkają wykwalifikowani pracownicy posiadający know – how, doceniły to światowe koncerny zlecając produkcję swoich ubrań w tutejszych fabrykach. Ponadto powstało i wciąż powstaje wiele małych szwalni i rodzinnych biznesów, które zajmują się szyciem dobrej jakości ubrań. Jak choćby wspominany już producent szyjący garnitury. Lublin, Warszawa i Kraków – wszędzie można spotkać produkty odzieżowe pochodzące z polskich fabryk, które jakością w żadnym stopniu nie odbiegają od znanych europejskich i amerykańskich wyrobów.